İpek Kumaş Yıkanması Hakkında

İpek kumaş yıkanması hakkında bilgi vermek istedik çünkü aldığınız kumaş doğal bir ürün olduğundan uzun kullanmak için bakımını özenle yapmalısınız.

İpek kumaş aslında dayanıklı bir kumaştır. Dayanaklı olmasının yanı sıra oldukça hassastır. Her şeyden çok çabuk etkilenebilir. İpek kumaş ısıya, tere, ışığa ve daha birçok şeye karşı oldukça duyarlıdır. Yağmur ve su damlaları bile ipek kumaş üzerinde leke bırakabilir. İpek kumaşı kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Bu yüzden ipek kumaşın bakımına özen gösterilmelidir. Kullanımı kadar bakımına da dikkat edilmelidir.

İpek kumaşınızı çamaşır makinesinde yıkamamalısınız. Çamaşır makinesi kumaşınızı yıpratır ona zarar verir. Çamaşır makinesinde çok düşük derecelerde de yıkamayın. Çünkü çamaşır makinesi kumaşı sıkar, fazla döndürür. Bir sürü işleme tabi tutar. Bu da hassas olan ipek kumaşınızın parlak rengini ve kumaşın özelliğini kaybetmesine sebep olur.

İpek kumaşınızı çamaşır makinesi yerine elde yıkamalısınız. Bir kaba ılık su koyun, içine de az miktarda şampuan veya sabun ilave edin. Ilık su ile güzelce şampuanlayın. Ya da şampuan yerine granül sabunları da tercih edebilirsiniz.

Elde yıkarken nazikçe yıkama yapmalısınız. Kumaşı sıkma veya çitileme yapmayın. Yapacağınız sert yıkama ipek kumaşa zarar verecektir.

İpek kumaş yapı gereği zaten kendi kendini temizleyebilen bir kumaştır bu nedenle ağır yıkamaya ihtiyacı yoktur ve bir güzel özelliği daha da sizden negatif elektriği alıp atmosfere verir.

Yumuşatıcı, beyazlatıcı ve bunların çeşitlerini kullanmayın. Bunlar ipek kumaşınıza zarar verebilir.

Kumaşınızı güzelce duruladıktan sonra bir havlu veya temiz bir bez üzerinde kurumaya bırakın.

Kurutmak için güneş ışığında direkt bekletmeyin. İpek kumaş güneş ışığından zarar görür.

Yıkayacağınız su çok yüksek ısıda olmamalıdır.

Ve en son ipek kumaşta tecrübeli olan profesyonel bir kuru temizlemeciye vermeniz önerilir.

CANLI DESTEK DESTEK